شومینه کارینو از نظر شکل ظاهری

ظاهر شومینه ، به عنوان یک عنصر تاثیر گذار در دکوراسیون محیط ، در نوع شومینه انتخابی دارای اهمیت زیادی است و می تواند یکی از معیار های طبقه بندی انواع شومینه باشد. از طرفی باید به این نکته توجه کرد که تمامی گزینه های نصب با تمام انواع سوخت شومینه سازگار نیستند ، برای مثال شومینه چوب سوز برای نصب بر روی دیوار ، بزرگ است. بنابراین پس از انتخاب نوع سوخت ، هر دو عامل شکل و نحوه اجرا در انتخاب نوع مناسب از انواع شومینه دارای اهمیت هستند. انواع شومینه از نظر شکل ظاهر و نحوه اجرا عبارتند از:

  • شومینه سنتی
  • شومینه دیواری
  • شومینه تو کار
  • شومینه رو میزی یا فایر پیت
  • شومینه معلق

شومینه سنتی

شومینه سنتی با کوره فولادی از سنگ یا آجر ساخته شده و از سوخت چوب و برای تهویه از یک دودکش استفاده می کند .به طور معمول ، شومینه سنتی در داخل فضایی که از ابتدا برای آن در نظر گرفته شده است نصب می شود. شومینه سنتی گران ترین گزینه برای نصب شومینه است.

شومینه دیواری

انواع شومینه دیواری امکان نصب داخل یا روی دیوار و تأمین هر سه نیاز گرمادهی، زیباسازی فضا و استفاده بهتر از آن را دارند ، بنابراین برای خانه ها و آپارتمان های کوچک گزینه نصبتا مناسبی از انواع شومینه هستند. شومینه های دیواری از چدن یا فولاد ساخته شده اند. نمونه های نصب شده بر روی دیوار آن ها می توانند بسته به نیاز از اتاقی به اتاق دیگر منتقل شوند. شومینه های دیواری در شکل ها ، سبک ها و اندازه های متفاوتی بکار می روند..

شومینه های نصب شده در دیوار بسته به سوخت مورد استفاده به دو نوع تقسیم می شوند؛ متصل به دودکش و غیر متصل

شومینه توکار

در شومینه توکار ، یک شومینه جدید در داخل شومینه سنتی از پیش ساخته شده قرار می گیرد و موجب بهره برداری بیشتر و ارتقای آن می شود. با بکار بردن شومینه برقی ، گازی ، ژل سوز و یا الکلی در داخل شومینه چوبی سنتی که دارای دهانه بازی است ، می توان یک شومینه چوبی با نیاز به نگهداری زیاد را به یک شومینه کم مصرف با نگهداری کم تبدیل کرد. در واقع شومینه توکار، تلفیقی از شومینه سبک سنتی و مدرن است.

شومینه رومیزی فایر پیت

شومینه های رومیزی شومینه های بسیار سبکی هستند که در اندازه های متفاوت و تنظیمات مختلف بکار می روند. شومینه رومیزی ، به خصوص مدل های کوچکتر آن ، به راحتی قابل حمل و انتقال است. بنابراین برای جا به جای در محیط کمترین مشکل را دار هستند . بیشترین دلیل استفاده از شومینه رومیزی ایجاد یک نقطه کانونی چشم نواز در حین گرم کردن فضای اطراف است..

شومینه معلق

شومینه معلق از انواع شومینه مدرن است که با اتصال به سقف طبقه و یا دیوار ، بدون اینکه جلوی دید را بگیرد اتاق را گرم می کند و در هر قسمتی قابل نصب است. شومینه معلق یا شومینه آویزان بیشتر با پوشش فولادی و به شکل گرد بکار می رود و فضای کمی را اشغال می کند. شومینه معلق به دلیل غیر منتظره بودن آن بسیار چشم نواز و آرامش بخش است

پست های مرتبط

18 + یازده =

با ما در ارتباط باشید

ساعات کاری

  • طول هفته 21:00 - 9:00
  • جمعه ها 14:00 - 10:00
  • روزهای تعطیل 14:00 - 10:00